• autor: adminaks, 2010-05-22 21:19

Cenny punkt na trudnym terenie ...

Brak koncentracji ...

Plaga kontuzji ...

W sobotę AKS zawitał do Przyszłości Rogów. Boisko mimo intensywynym opadów przez cały tydzień było znakomicie przygotowane do zawodów. Przed meczem jednak zebrała się burza nad Rogowem i intensywne opady deszczu sprawiły , że boisko stało się bardzo śliskie i grząskie.

Mecz rozpoczął się dla Mikołowian identycznie jak w derbach z Gwarkiem od prowadzenia 1-0 ! Bramkę zdobył Marek Koćwin który to sfinalizował dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Kołodzieja. Na taki scenariusz z pewnością nie byli przygotowani gospodarze i długo nie potrafili się otrząsnąć po szybko straconej bramce. Od około 25 minuty przewaga miejscowych wzrosła. Groźne akcje bokami i strzały z dystansu raz po raz sprawiały problemy Kowalczykowi i obrońcą. Od 35 minuty Rogowianie nie opuszczali połowy gości. W tym okresie 3 razy świetnie interweniował Kowalczyk broniąc mocne uderzenia z dystansu. Mikołowianie sporadycznie kontratakowali i większego zagrożenia pod bramką miejscowych nie stworzyli.Dobra gra w strefie , przesuwanie , asekuracja i mądre układanie drużyny w tyłach przez Kowalczyka pozwoliło AKS-ie dowieźć prowadzenie do przerwy.

Druga połowa to powtórka sprzed tygodnia. 4 minuta drugiej połowy i Mikołowianie tracą gola. Strzelcem bramki niewysoki Halszka który pozostawiony bez opieki doprowadza do wyrównania. Znów brakło koncentracji i konsekwentnego krycia przy stałym fragmencie.Bramka ta dodała skrzydeł Przyszłości i od tego momentu przewaga ich wzrosła jeszcze bardziej. W 54 minucie mogło być 2-1 dla Rogowian lecz piłka wylądowała na poprzecce AKS-u. 63 minuta i znów zagrożenie pod bramką Kowalczyka. Dośrodkowanie z prawej strony i Halszka z 5 metrów strzela nad bramką.Między 68 a 75 minutą 3 znakomite sytuacje mieli gospodarze. W 68 minucie napastnik Rogowa ogrywa Kowalczyka na 16 metrze  i staje sam na sam z pustą bramką lecz zwleka z oddaniem strzału  i Górnioczek wybija piłkę w aut. W 72 minucie ofiarna interwencja Koćwina i Wąchały sprawia że groźny strzał zostaje zablokowany i wybity na rzut rożny.Wreszcie w 75 minucie z 11 metrów Halszka przymierzył blisko słupka lecz Kowalczyk zdołał sparować uderzenie na rzut rożny. W 80 minucie trener Szybielok wprowadził na boisko Tomka Prusa . W 83 minucie stanął on oko w oko z bramkarzem Przyszłości lecz zwycięzko z tego pojedynku wyszedł bramkarz broniąc silny strzał naszego zawodnika.Sędzia przedłużył spotkanie o 4 minuty lecz żadnej z drużyn nie udało się rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść.

Mikołowianie wywieźli z cieżkiego terenu 1 bardzo cenny punkt który pozwolił im przesunąć się w górę tabeli. Oddali 2 strzały na bramkę w tym jeden znalazł się w siatce Przyszłości. Nie było łatwo wywalczyć ten punkt , lecz ogromna determinacja , poświęcenie pozwoliły naszym zawodnikom wywieźć dobry wynik z Rogowa.

Niestety sytuacja kadrowa w AKS-ie staje się dramatyczna. Przed meczem na treningu naderwania więzadłą w kolanie nabawił się Marcin Szczepanik i pauza od gry trochę potrwa. W meczu z Rogowem z powodu urazu kolana opuścił plac gry Kamil Wójcik i na ile będzie poważna jego kontuzja dowiemy się we wtorek.

Na poniedziałek i wtorek trener Szybielok zaplanował 2 luźne treningu które mają na celu dobre przygotowanie taktyczne i fizyczne Mikołowian przed bardzo ważnym środowym meczem z Żorami.

PRZYSZŁOŚĆ ROGÓW - AKS MIKOŁÓW 1-1 ( 0-1 )

Halszka 49 min                Koćwin 4 min ( Kołodziej )

AKS - KOWALCZYK - KOĆWIN , GÓRNIOCZEK , WĄCHAŁA , WÓJCIK - ŁACH , PRUS , BILIŃSKI , MAŁYSA - PISZCEK , KOŁODZIEJ