• autor: adminaks, 2010-05-12 09:07

Dogonić rywala....

Zachować zimną krew pod bramką przeciwnika....

Walczyć do ostatniej minuty....

Kolejny mecz dla AKS z tytułu o 6 punktów. Do Mikołowa przyjeżdża drużyna z Rudy Śląskiej,która nie należy do wygodnych dla naszego zespołu. Mecze z Grunwaldem na wyjeździe gra się nam dobrze bo na 6 ostatnich 5 wygraliśmy , lecz u siebie nie jest już tak łatwo ( ale może to wynika z lepszego boiska Grunwaldu ? )

Drużyna Grunwaldu składa się przede wszystkim z młodych ambitnych zawodników. Są drużyną nieobliczalną pokazując że raz można przegrać z zespołem z dolnej części tabeli a raz przywieźć całą pulę z boiska drużyny walczącej o awans. ''Zieloni'' mają w swoich szeregach kilku ciekawych i dobrze zapowiadających się zawodników i z pewnością trzeba będzie na nich zwrócić szczególną uwagę.

Co w obozie AKS-u ? Po meczu w Czechowicach niedosyt, bo na jeden punkt AKS zasłużył bez dwóch zdań. Przypomnijmy, że w jednej sytuacji piłka zmierzająca do bramki Walcowni zatrzymała się  pół metra przed bramką w błocie !!! Mikołów zagrał dobre spotkanie na wyjeździe i jeśli tak samo taktycznie i ambitnie podejdzie do Grunwaldu z pewnościa 3 punkty zostaną na Zawilców 8.

Sytuacja kadrowa AKS-u niestety nie jest dobra. Ze składu do pauzującego Welcza Waldemara , dołącza Czarnecki Janusz . '' Jasiu '' naderwał mięsień  dwógłowy uda i jego przerwa w grze wyniesie ok 6 tygodni. Za kartki żółte nie wystąpi Paweł Wąchała. Pod znakiem zapytania stoi występ Marka Koćwina który narzeka na bóle stawu biodrowego. Niepewny występu jest również Łukasz Zgliński który miał wczoraj badaniami potwierdzić czy miesień dwugłowy jest uszkodzony czy jest tylko przemęczony. Po ostatnim meczu Wojtek Małysa poparzył sie wapnem na Czechowicach i o jego występie dowiemy się na kilka minut przed odprawą meczową.

Na plus jest powrót do zespołu po półtoratygodniowej przerwie Marcina Szczepanika ( zmiana pracy ).

Trener Szybielok nie miał zbyt dużo czasu na ustawianie i eksperymentowanie ustawienia drużyny przed tak ważnym meczem. Z pewnością Mikołów wyjdzie ustawieniem 4-4-2 .Po meczu z Walcownią trener był zadowolony z postawy zawodników. Chwalił ich za realizowanie taktyki i waleczność.

Od 18:00 czekają nas napewno niemałe emocje na boisku AKS-u. Wygrywając mecz Mikołowianie mogą awansować na 10 pozycję i dogonić rywala. , a jak widać z wyników i tabeli na dole nikt nie odpuszcza.Bolączką mikołowian są marnowane sytuacje 100 % , oby teraz zawodnicy zachowali zimną krew pod bramką rywala. Mecz trwa 90 minut i tyle trzeba biegać , walczyć żeby osiągnąć sukces w postaci 3 punktów.

Boisko AKS-u jest w nienajlepszym stanie , jest nierówne i o grę ładną dla oka będzię cieżko . Miejmy jednak nadzieje i kibicujmy naszym zawodnikom by wygrali z Grunwaldem i dostarczyli nam wielkich emocji piłkarskich.

PRZYPUSZCZALNY SKŁAD :

AKS : KOWALCZYK - KOĆWIN ( KUC ), WÓJCIK , WITEK , GÓRNIOCZEK - ŁACH , MAŁYSA ( BILIŃSKI ) , PRUS , KROPIDŁO - PISZCZEK , ZGLIŃSKI ( KOŁODZIEJ )

REZERWA : KARAMUZ - KUC , BILIŃSKI ,KOŁODZIEJ , SZCZEPANIK

NIEPEWNI : MAŁYSA ( oparzona skóra ) , ZGLIŃSKI ( problemy z mięśniem dwugłowym ) , KOĆWIN ( stłuczone biodro )

NIE ZAGRAJĄ : WELCZ ( uraz  więzadeł stawu kolanoweog ) , CZARNECKI  ( naderwany mięsień dwugłowy ) , WĄCHAŁA  ( pauza za kartki)  , GÓRNY ( uraz kolana )