AKS Mikołów - strona nieoficjalna

• 2015-08-26 AKS na FB!
  • 2015-02-13 Siwy w GKS Tychy
  • 2015-01-15 Wznowienie treningów
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Unia Bieruń Stary - Niwka Sosnowiec 6:0
  • MKS Lędziny - Piast Bieruń Nowy 5:1
  • Górnik 09 Mysłowice - Sparta Katowice 1:1
  • Rozwój II Katowice - MK Katowice
  • LKS Łąka - Unia Kosztowy 1:3
  • Znicz Jankowice - KS Żory
  • Pogoń Imielin - GKS II Tychy 1:3
  • AKS MIKOŁÓW - Ogrodnik Cielmice 0:0

AKS MIKOŁÓWOgrodnik Cielmice
AKS MIKOŁÓW 0:0 Ogrodnik Cielmice
2015-04-11, 17:00:00

oceny zawodników »

WSPIERAJ NAS

AKS Mikołów - Iskra Pszczyna

• autor: aksaks, 2012-08-23 22:30

W sobote o godzinie 17:00 AKS Mikołów będzie podejmował Iskrę Pszczyna.

Mikołowianie po porażce z Rekordem będą chcieli jak najszybciej nadrobić stratę punktów. Łatwo napewno o punkty nie będzie. Iskra to drużyna grająca ciekway futbol i mająca w swoich szeregach zawodników z przeszłością ligową.

ciąg dalszy w rozwinięciu

Do tej pory Pszczyna zgromadziła na swoim koncie 6 punktów. Na inauguracje rozgrywek co prawda przegrała z Rekordem 3:0 , ale ostatnie dwie potyczki już rozstrzygnęła na swoją korzyść.  W Marklowicach Iskra wygrała 2:1 a u siebie pokonała beniaminka z Jasienicy 3:1. W szeregach iskry grają tacy zawodnicy  jak Bogdan Prusek i Grzegorz Lekki. Są to zawodnicy z bogatą karierą sportową. Bogdan Prusek występował między innymi w takich klubach jak : Sokół Tychy , Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski , Odra Wodzisław , Podbeskidzie Bielsko Biała , Beskid Skoczów.  Grzegorz Lekki w swojej karierze grał nie tylko w Polsce. Zaliczył występy w klubach niemieckich : SV Wilhelmshaven 92 , Bonner SC , SSV Jeddeloh. W Polsce reprezentował barwy takich klubów jak : Górnik Zabrze , Wisła Kraków , Ruch Radzionków. Trenerem zawodników z Pszczyny jest Jan Żurek. Trener, który również zaliczył ekstraklasową przygodę z piłką. Jak zaprezentują się gracze z Pszczyny i w jakiej dyspozycji są zawodnicy Jana Żurka zweryfikuje boisko.

W naszym zespole zapomniano już o porażce w Bielsku. Mikołowianie cały tydzień przygotowywali się do potyczki z Iskrą chcąc jak najszybciej nadrobić utratę 3 punktów. Niestety trener Biliński po meczu z Bielskiem nie będzie mógł skorzystać z Kubiesa i Wojtynka. Obaj Ci zawodnicy doznali kontuzji i ich występ w sobotę jest wykluczony. Wojtynek ma naciągnięty mięsień przywodziciela. Narazie do końca tygodnia będzie odpoczywał od treningów i w poniedziałek jeśli mięsień pozwoli powróci do zajęć treningowych. Gorzej natomiast wygląda sytuacja z Kubiesem. Paweł doznał urazu stawu skokowego i jak się okazało poszła torebka stawowa. Przerwa w treningach potrwa u niego około 3-4 tygodnie.

W dalszym ciągu nie są brani pod uwagę Pułka , Miłkowski , Zawartka . Po meczu z Rekordem na urazy narzekali Kowalczyk, Welcz i Piekarz lecz jak zapewnia sztab medyczny ich występ nie jest zagrożony.

Trener Biliński z pewnością dokona kilka roszad w składzie i jak zapewnia śladu po porażce w Bielsku już nie ma : "Nie patrzymy już wstecz i myślimy o kolejnym meczu.Nastroje przed meczem z Iskrą są dobre, znamy przeciwnika i wiemy czego możemy się po nim spodziewać, miejmy nadzieję że niczym specjalnym nas  nie zaskoczą. Na pewno pomysł na to spotkanie już jest i dopracowujemy wszystkie szczegóły na treningach. W meczu z Pszczyną interesują nas tylko 3 punkty i zrobimy wszystko żeby je na swoim boisku zdobyć. Wracając jeszcze do meczu z Rekordem to był  dla nas bardzo trudnym meczem z wielu względów. Po pierwsze jest to drużyna z którą naprawdę ciężko się gra a po drugie w meczu z nimi dostali kontuzji kolejni zawodnicy, tym razem byli to Wojtynek i Kubies. A wcześniej z gry wypadli Miłkowski, Pułka, Zawartka. Myślę jednak że te kontuzje nie wpłyną na nas negatywnie w kolejnych meczach bo kadra jest szeroka i kolejni zawodnicy dostaną swoją szanse. Szkoda że mecz w Bielsku skończył się takim wynikiem, nie da się zaprzeczyć że w pierwszej połowie drużyna rekordu nadawała ton grze i miała dużą przewagę ale nie wykorzystała dużej ilości sytuacji. My przejęliśmy inicjatywę w drugiej połowie i mieliśmy swoje szanse na korzystny wynik. Niestety się nie udało brakło trochę zimnej krwi."

Jak będzie wyglądać wyjściowa jedenastka przekonamy się w sobote tuż przed 17:00 .

Przypuszczalne składy :

AKS Mikołów : Kowalczyk - Jarząbek , Welcz , Piekarz , Grzywa ( Przybylski ) - Kruk , Brysz , Łoboda , Czarnecki , Opielowski - Małysa

Trener : Łukasz Biliński

Rezerwa : Fangor , Przybylski , Żołneczko , Piszczek , Marciniak .

Zagrożeni kartkami : Kruk ( 3 )

Nie zagrają : Pułka ( naderwane więzadła w kolanie ) , Miłkowski ( skręcenie stawu skokowego ) , Kubies ( skręcenie stawu skokowego ) , Wojtynek ( naciągnięty przywodziciel ) , Zawartka ( naciągnięty miesień dwygłowy ) , Koćwin ( wyjazd )

Iskra Pszczyna : Matyjaszczyk -  Lekki , Zaremski , Grabczyński , Żur - Zamojda , Klaja , Maślorz , Maroszek - Prusek, Skipioł

Trener : Jan Żurek

Rezerwa : Płonka - Kraus , Kropidło , Orlik , Pęszor , Szuster

Sędzia : Wiejowski Daniel

autor: malina011 2012-08-26 21:09:28

Profil malina011 w Futbolowo wstyd

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Unia Bieruń Stary 6:0 Niwka Sosnowiec
MKS Lędziny 5:1 Piast Bieruń Nowy